Digigames

Blog

Mortal Kombat 11 - najlepsza bijatyka na rynku gier

Mówiąc o najlepszej bijatyce na rynku gier, wielu osobom przychodzi na myśl Mortal Kombat 11. Jest to gra, która wyróżnia się wyjątkowym dopasowaniem do gracza. Podczas całej gry możemy przystosować do siebie styl walki oraz umiejętności wojowników. Zupełną nowością w tej odsłonie jest dostosowanie wyglądu bohatera do upodobań gracza. Mortal Kombat 11 jest dostępne dla użytkowników Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Digigames - MK.webp

Skąd ten cały fenomen Mortal Kombat 11?

Nieodzowną częścią każdej gry jest fabuła. Również w tym przypadku nie zawiodła ona graczy. Mortal Kombat 11 jest kontynuacją losów bohaterów z poprzedniej części, czyli Mortal Kombat X. Na szczęście osoba która nie grała w poprzednią odsłonę, również zrozumie całą fabułę i to bez wcześniejszego powrotu do Mortal Kombat X. Jednak nie ukrywamy, że warto przyjrzeć się całej historii od początku, aby poznać losy poszczególnych bohaterów.

Producenci Mortal Kombat 11 zastosowali niecodzienny zabieg fabularny. Wojownicy spotykają się ze swoją młodszą wersją, a przyczynia się do tego ,,tajemnicza kronika”. Wszyscy bohaterowie muszą stawić jej czoła tak, aby uniknąć napisania historii od nowa. Całą fabułę urozmaicają krótkie filmiki, które pojawiają się w trakcie gry. To właśnie one dodają charakteru całej opowieści.

Rozgrywka w Mortal Kombat 11

W porównaniu do poprzednich części, sam model rozgrywki wiele się nie zmienił. Do swojej dyspozycji mamy naprawdę dużo trybów gry. Całość dopełnia spora lista wojowników, których możemy modyfikować wedle własnego uznania. Naszemu udoskonaleniu ulega nie tylko broń, ale również system ataków oraz sam strój.

Producenci zmienili ciosy X-Ray na ataki Fatal Blow. Teraz takie ataki możemy użyć, gdy pasek życia spadnie poniżej danego poziomu. Ataku możemy użyć tylko raz podczas każdego pojedynku. Powrócił również ruch Mercy, którego fani mogą znać z poprzednich odsłon.

Oprawa audiowizualna w Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11 jest doskonale dopracowany przez twórców. Nie tylko postacie zostały poprawione, ale również sam wygląd aren, które udoskonalono w każdym detalu. NetherRealm Studios zapewniło graczom również rozdzielczość 4K, dzięki której możemy spodziewać się świetnej jakości. Całość dopełnia dopasowująca się w klimat ścieżka dźwiękowa, która podkreśla moc oddawanych ciosów. Zadbano również o dialogi, dodające klimatu każdej akcji.

Tryb gry w Mortal Kombat 11

W tej odsłonie dodano również kilka trybów walk. Możemy wybrać walkę fabularną, z botami czy też lokalnymi przeciwnikami. Mortal Kombat 11 napewno nie zawiedzie graczy trybem fabularnym. Po walkach z konkretnymi przeciwnikami następują przerywniki w postaci krótkich filmików. Cała fabuła dzieli się na dwanaście rozdziałów, w których co najmniej cztery razy będziemy musieli pokonać wroga. Oczywiście za każdą wygraną walkę otrzymujemy nagrodę.

Mortal Kombat 11 umożliwia nam grę z własnymi znajomymi w trybie lokalnym oraz turniejowym. Tryb online jest bardziej rozbudowany, niż inne wersje. W nim zdobywamy rangę poprzez wygraną z przeciwnikiem nie raz, a dwa razy. Na koniec całego sezonu otrzymujemy nagrody.

Czy zobaczymy Mortal Kombat 12?

Producenci zapowiedzieli, że nie będzie już kolejnych aktualizacji Mortal Kombat 11, jednak podjęli pracę nad nowym projektem. Najbardziej prawdopodobną wersją jest podjęcie się pracy nad kontynuacją serii i stworzeniem Mortal Kombat 12. Do tej pory wszystkie części serii pojawiały się co 4 lata. Dlatego też na kolejną część będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Przewiduje się, że Mortal Kombat 12 wyjdzie nie wcześniej niż w 2023 roku, ale na oficjalną zapowiedź również musimy poczekać.

Chcesz sam wypróbować Mortal Kombat 11? Kup teraz oryginalny klucz do gry w naszym sklepie internetowym!